Ko darīt lai saglabātu dvieļus mīkstus?

Iegādājoties jaunu dvieli, tas ir mīksts, pūkains un maigs, tomēr pēc pāris mazgāšanas reizēm tas kļūst raupjš, ciets un nepatīkams pieskārienam. Kas mums jādara, lai saglabātu dvieļa maigumu un kvalitāti?

Pirmkārt, mīkstinātāju un mazgāšanas līdzekli vajadzētu lietot ļoti maz vai vispār neizmantot. Pēc dažām mazgāšanas reizēm paliek atpalikumi no mīkstinātāja, kurus var izmazgāt veļas mašīnā. Pārāk daudz mīkstinātāja var izraisīt pretēju procesu – tas raupj un sacietē dvieli. Tāpēc mēs iesakām mīkstināt ūdeni ar skābi, piemēram, etiķi, un nomazgāt netīrumus ar cepamo sodu, kas izskalos mīkstinātāja atlikumus vai mazgāšanas līdzekli no cilpām, atjaunojot maigumu un pūkainību.

Mazgāšanai mēģiniet izvēlēties maigu mazgāšanas programmu ar mazu apgriezienu ātrumu. Lai gan cieši savīti dvieļi ātrāk izžūs, dzija ir vairāk bojāta, tās sariņi salīp kopā.

Ja ir iespēja, un ražotājs nenosaka citādi, nosusiniet dvieļus žāvētājā (zemā temperatūrā) vai ārpusē. Ārā, vējā žāvējoties, dvieļu pūkas kļūst raupjas, tāpēc izžāvējot tās nesacietē un nekļūst raupjas. Dvieļi, kas tiek žāvēti uz žāvēšanas statīva vai uz radiatora / dvieļu statīva, var sacietēt, sarukt vai zaudēt formu, jo karstais gaiss tos ļoti ātri padara sausus, iztvaikojot ūdeni. Ja nevarat izžāvēt dvieļus žāvētājā vai ārpusē, sakratiet, berzējiet un sarīvējiet dvieli, pirms to pakarināt, lai tas izžūst, un atkārtojiet to pāris reizes kad tas izžūst, pirms ievietojat to drēbju skapī, tāpēc kopā salipinātie sariņi var būt atdalīti.

Visbeidzot, pirms dvieļa mazgāšanas pārbaudiet apkopes norādījumus uz ražotāja etiķetes. Dvieļu mazgāšanas etiķetes ir noderīgas, jo jūs varat atrast visu nepieciešamo informāciju par to, kā pareizi mazgāt un uzturēt mīkstu, maigu un augstākas kvalitātes dvieli. Turklāt, kā tos žāvēt un gludināt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *