Cik daudz un kāda veida dvieļi cilvēkam nepieciešami?

Jūsu mājas – jūsu templī. Viss, no kā tas sastāv, galvenokārt ir domāts jums un jūsu vajadzībām. Dvieļi mums ir nepieciešami katru dienu: mazgājoties dušā vai vannā, roku, matu žāvēšana vai sejas mazgāšana. Līdz ar to dvieļu skaits ir atkarīgs no tā, cik daudz un kādas ķermeņa daļas pēc to mazgāšanas jāizžāvē, cik bieži un kur jūs dušojaties, kādas dvieļu žāvēšanas iespējas jums ir.

Parasti lielākajai daļai no mums bija viens atsevišķs dvielis ķermenim un kopumā viens dvielis roku žāvēšanai (vidēja izmēra). Tomēr pēdējo divu gadu laikā Covid-19 pandēmijas iespaidā, ir īpaši svarīgi ievērot higiēnu. Tāpēc ieteicams:

  1. Lai katram ģimenes loceklim būtu atsevišķi dvieļi:
    • Viens vidēja izmēra dvielis sejai, matiem;
    • Viens liels dvielis ķermeņa žāvēšanai pēc dušas vai vannas;
    • Viens vidēja izmēra dvielis kājām, ja tās mazgājat atsevišķi.
  2. Lai būtu viens mazs dvielis rokām (30×50), ko var mainīt katru dienu. Tas ir ērti, jo dvielis ir mazs, ātri izžūst un veļas grozā neaizņem daudz vietas. Ļoti svarīgi pēc iespējas biežāk mainīt roku dvieļus, īpaši, ja apkārt plosās vīrusi.
  3. Lai viesiem būtu atsevišķi roku dvieļi. Dvieļi neaizņem daudz vietas drēbju skapī vai veļas grozā, un viesiem ir patīkamāk, ja viņiem ir savi dvieļi.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka ir svarīgi pēc iespējas biežāk mainīt lietotos dvieļus. Pat ja šķiet, ka pēc dušas un žāvēšanas mēs esam tīri, dvielis attīra un savāc vecos ādas atgriezumus, atlikumu netīrumus un baktērijas – it īpaši, ja jums patīk berzēt ādu ar dvieli. Vannas istabas mitrums un siltums ir lieliska vide baktēriju reprodukcijai. Tāpēc pāris reizes lietotie dvieļi var sākt izplatīt nepatīkamu smaku.

Visbeidzot, ieteicams, lai katram jūsu mājsaimniecības cilvēkam būtu vismaz divi vai trīs dvieļu komplekti. Piemēram, vienu dvieļu komplektu var ievietot drēbju skapī, otru var glabāt jūsu vannas istabā, kamēr izlietotais stāv jūsu veļas grozā. Tādā veidā jūs varēsiet plānot dvieļu mazgāšanu bez stresa un nodrošināt pietiekamu rotāciju. Protams, izvēlieties dvieļu izmērus un daudzumu atbilstoši savām vajadzībām un vēlmēm: tieši tā, kā JUMS patīk!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *